Novabazar.com - Hesaplı Alışveriş

02 Eki 2010 Cmt

İnternette güvenirliliği en çok merak edilen sitelerden birisi olan Novabazar'dan ilk alışverişimi paylaşıyorum.

İnternet üzerinden alışverişte kullanıcıların en temkinli yaklaştığı konu güvenlik. Kredi kartları da devreye girince bu konu daha da önem arz ediyor. Her ne kadar kapıda ödeme seçeneği çoğu alışveriş sitesine eklenmiş olsa da kullanıcılar için güven her zaman ilk planda.

Dizüstü bilgisayarımdaki 2 GB belleğin yetersiz olmaya başlamasından dolayı yeni bir bellek almaya karar verdim. Maksimum 4 GB belleği destekleyen bilgisayarıma en mantıklı çözüm 2 GB tek modül alıp, içerisindeki 1 GB belleklerden birisi ile değiştirmekti.

Bulunduğum şehirde sorduğum Kingston 2 GB DDR2 667 MHz belleklerin fiyatı 85-95 TL arasında değişiyordu. Internetteki büyük alışveriş sitelerinde ise kargo ile birlikte 78-80 TL'yi buluyordu.

Fiyat araştırmaları sırasında Novabazar.com isimli siteye rastladım. Sitedeki fiyat oldukça uygundu. 75 TL üzeri kargo bedava olan sitede, havaleye %10, kapıda ödemeye ise %5 indirim vardı. Havale ile ödememi yapacak ve ürünü 69 TL'ye almış olacaktım. İkinci el sitelerde bile 60-65 TL fiyata satılan belleğin sıfırına küçük bir farkla sahip olacaktım.

Satın almadan önce siteye havale bildirim formu hakkında bir soru sormuştum. Ben e-posta ile cevap beklerken, akşam olmasına rağmen kısa bir süre sonra telefonla geri döndüler. Ayrıca siteye gönderdiğim tüm mesajlar en kısa sürede cevaplandı. Büyük alışveriş sitelerinde bile gönderdiğim mesajların cevaplanması günler sürüyordu. Hakkında internette pek yazı olmayan Novabazar'ın müşterisi ile ilgilenmesi siteye güven duymamı sağladı.

Havale ile ödememi yaptım. Ürün kargolandığında cep telefonuma mesaj geldi.

Sitenin ziyaretçi defterinde olumsuz yorum göremedim. Sadece bir üye kargonun uzun sürmesinden yakınıyordu. Fakat benim siparişim 2 günde elime ulaştı.(İstanbul-Mardin) Ürünü bilgisayarıma taktım ve herhangi bir sorun yaşamadan kullanıyorum.

Sonuç olarak Novabazar güvenimi kazandı. Şu sıralar internetten alışveriş yapacaksanız Novabazar.com'a da uğramanızı tavsiye ederim.

23200 kez okundu.

Yorum Yazın